UniqueCosmetics
favouritefavouritecart

Sucha skóra twarzy – sposoby pielęgnacji

Nie tylko wygląda nieestetycznie, ale przede wszystkim – powoduje dyskomfort. Sucha skóra twarzy, bo o niej mowa, to wbrew pozorom, poważny problem. Zwłaszcza że prawidłowa pielęgnacja nie zawsze będzie oznaczała to samo. Sprawdź, jakie są typy suchej skóry i dowiedz się, czy nadgorliwość w pielęgnacji może zaszkodzić.

Dlaczego skóra twarzy jest sucha?

Skóra twarzy staje się sucha i napięta w wyniku zmniejszonej ilości wytwarzanego sebum. To jednak nie jedyny powód – do wysuszenia może dojść również na skutek odwodnienia, nieprawidłowej pielęgnacji lub działania szkodliwych promieni UV. Niekorzystny wpływ mają także ciepłe i zimne powietrze, niewłaściwa dieta i przyjmowanie niektórych leków.

Chociaż problem wydaje się błahy, najczęściej ma poważniejsze konsekwencje. Poza oczywistym dyskomfortem, wynikającym z napięcia i podrażnienia skóry twarzy, dochodzi również do mikrouszkodzeń.

 

Rodzaje suchej skóry twarzy

Sucha skóra twarzy nie zawsze musi oznaczać to samo. Rodzaj problemu uzależniony jest od konkretnego braku – w wyniku zmniejszonej produkcji sebum skóra staje się odtłuszczona, a w sytuacji zaburzeń w wydzielaniu potu – odwodniona.

Problem suchej skóry twarzy, chociaż jest dokuczliwy, możesz pokonać – wystarczy właściwa pielęgnacja. Należy jednak zachować umiar – nadgorliwość nie tylko opóźni uzyskanie pożądanych efektów, ale także – może stać się przyczyną innych dolegliwości.

nawilzenie

Podstawowe zasady pielęgnacji

Chociaż nie istnieje uniwersalny sposób na przywrócenie skórze twarzy odpowiedniego poziomu nawilżenia, podstawowe zasady pielęgnacji zdecydowanie warto wypróbować – dosłownie, na własnej skórze. Nieinwazyjne i korzystnie wpływające na stan cery, muszą być jednak stosowane z umiarem. Zatem, co możesz zrobić dla swojej skóry?

Zadbaj o zdrowy styl życia

Zdrowy styl życia to szereg korzyści. Poza szczupłą sylwetką możesz zyskać coś jeszcze – elastyczną i jędrną skórę. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie organizmu od wewnątrz, jednocześnie dbając o właściwą dietę. Konieczna będzie rezygnacja z używek (alkohol i tytoń mają negatywny wpływ na kondycję całego organizmu) i wprowadzenie dobrych zmian w sposobie odżywiania.

Starannie dobrane kosmetyki

Kolejny krok, to odpowiednie kosmetyki. Tu nie warto oszczędzać – preparaty dobrej jakości zapewnią ci maksymalne wsparcia w walce o prawidłowe nawilżenie skóry. Jakie szczególnie warto stosować, a których – zdecydowanie unikać?

Przede wszystkim – zrezygnuj z tradycyjnego mydła i peelingów, jednocześnie – unikaj nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne i nie korzystaj z solarium. Konieczny będzie krem nawilżający. Warto sięgnąć po produkt zapewniający maksymalne rezultaty. Konieczna będzie obecność w składzie olejku migdałowego, awokado i masła shea. Działanie kremu warto uzupełnić dedykowaną emulsją – na przykład na bazie propolisu

Kompleksowa pielęgnacja powinna być systematycznie uzupełniana o dodatkowe działania. Dobrym wyborem okażą się maseczki nawilżające. Taka dodatkowa dawka dobrych składników pomoże ci jeszcze szybciej uzyskać pożądane rezultaty.

 

Zobacz również