UniqueCosmetics
favouritefavouritecart
„A Gift Of Nature”.

Albatros

ALBATROS Dead Sea Products to linia kosmetyków bazująca na unikalnych minerałach powstałych w naturalny sposób w niezwykłych warunkach klimatycznych, których jedynym źródłem pochodzenia jest największe naturalne SPA na świecie – Morze Martwe.
Wszystkie produkty kosmetyczne firmy ALBATROS są wzbogacone minerałami zawartymi w wodzie, solach, czy błotach pozyskanych z Morza Martwego, minerałami dla których nie istnieją ani naturalne, ani syntetyczne substytuty znane światu kosmetycznej farmaceutyki.
Spośród najbardziej znanych benefitów stosowania kosmetyków z Morza Martwego należy wyróżnić z jednej strony unikatowy stopień koncentracji specyficznych minerałów znacznie zwiększających zdolności skóry ludzkiej do zatrzymywania wilgoci i regeneracji, co w efekcie czyni jej wygląd zdrowym, świeżym i jedwabiście gładkim, a z drugiej zbawienny wpływ soli w nich zawartych na leczenie i łagodzenie dolegliwości skórnych powodowanych trądzikiem, atopowym zapaleniem skóry, czy łuszczycą.

zobacz katalog

Sekret Morza Martwego

Specyficzne położenie geograficzne i towarzyszące mu warunki klimatyczne spowodowały, iż wody Morza Martwego należą do jednych z najbardziej słonych na świecie, zasolenie tego akwenu kształtuje się na poziomie 32%, dla porównania zwykła woda morska zawiera zaledwie 3% soli. Wysokiemu poziomowi zasolenia towarzyszy także niezwykła koncentracja dwudziestu jeden minerałów, miedzy innymi magnezu, wapnia, bromu i potasu, przy czym dwunastu z tych minerałów nie odnajdą Państwo w żadnym innym morzu, czy oceanie.

Badania naukowe potwierdzają olbrzymie mineralne bogactwo tego cudownego akwenu, a także jego znamienny wpływ na urodę i zdrowie. Minerały te w szczególny sposób oddziałują na naszą skórę i cerę, zarówno w aspekcie pielęgnacyjnym, jak i leczniczym. Ich nadzwyczajne właściwości nie tylko przywracają skórze zdolność do regeneracji i odnowy, nadając jej gładki, młodzieńczy wygląd, ale także leczą i rozwiązują wiele problemów skórnych.